سندروم داون روایتی نو از معصومیت
سندروم داون روایتی نو از معصومیت ، شمیم این معصومیت در دستان من 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

از هفته پیش که سمینار برگزار شد دلم می خواست مطلب بنویسم ولی نشد. بعد هم فایل صوتی سمینار را تهیه کردم و به مسوول سایت دادم تا در سایت بنیاد آسمان نیلی بگذارد چند روز دست دست کردم تا بتوانم از همین مطلب لینکش کنم ولی هرچه صبر کردم خبری نشد لذا خودتان زحمت بکشید از سایت بنیاد آسمان نیلی پیگیرش باشید.روی هم رفته صحبتهای سخنران که با مشارکت والدین همراه بود خیلی کاربردی و مفید بود

چند فیلم هم هست که برای کسانی که فرزند زیر یکسال دارند مفید است برای پرورش عضلات و بهبود راه رفتن.

مدتی بود پیگیر بودیم نمودار رشد کودکان سندروم داون را از طریق وزارت بهداشت وارد مراکز بهداشت و مطب پزشکان کودک بکنیم اما دیروز آب پاکی را روی دستمان ریختند و گفتند ساختار وزارتخانه تعریف شده است و چنین تعریفی در ساختار وزارت خانه نداریم.

نمی دانم پس چرا این قدر از انرژی هسته ای نانو و ابررسانه ها دفاع می کنند. این چیزها هم نوبنیاد است و مطمئنا در ساختار وزارتخانه های ایران نبوده است. می خواهم بدانید چه راحت همه چیز را از سر خودشان رفع می کنند.

یک مطلب دیگر هم که به نظرم رسید شاید برایتان جالب باشد این بود که ماه قبل که شمیم را به گفتار درمانی بردم خیلی تاکید می کرد دامنه لغاتش را زیاد کنیم و این مستلزم کار فراوان بود و من که متاسفانه همیشه مشکل کمبود وقت دارم به ذهنم رسید فیلمی تهیه کنم و تمام وسایل و لوازمی که در دسترسش است را معرفی کنم و توی تلویزیون برایش پخش کنم چون می دانم که کودکان سندروم داون از طریق بینایی بیشترین سهم یادگیری را دارند و نتیجه بسیار فوق العاده بود. شمیم تا یک ماه قبل فقط چند چیز مثل گوشی برس اعضای صورت و ... را می دانست اما حالا خیلی چیزها را می شناسد و هربار که فیلم را می بیند آن قدر دقت می کند و کارهایی را که ازش می خواهیم انجام می دهد که انگار دفعه اول است این فیلم را می بیند. این هم یک راه استفاده از ویژگیهای این کودکان که در تکرار بسیار حوصله دار هستند.

کار خیلی سختی هم نیست فقط لازم است یک سری از وسایل دوروبر کودک مثل قاشق چنگال بشقاب لیوان برس مهر جانماز لباس شامل بلوز شلوار جوراب کفش انواع حیوانان خانگی که به طور کامل معرفی می شوند شامل دست و پاو سم و گوش و شاخ و صدایش انواع میوه ها و ویژگیهایشان معرفی اندامهایی مثل دست پا اجزای صورت برخی از کارهایی که بچه انجام می دهد مثل بای بای سرشانه کردن قایم شدن کلاغ پر اتل متل و خلاصه هرچیزی که مربوط به زندگی روزمره می شود را معرفی کنید و طوری فیلم بگیرید که شی نزدیک دهان باشد تا بچه هم شی را ببیند و هم حرکت دهانتان را. بعد این فیلم را توی کامپیوتر یا هرجای دیگری که امکان دارد برایش پخش کنید و بعد از چند روز کوچولوی نازنین شما را شگفت زده خواهد کرد.

[ ۱۳٩٢/٩/٧ ] [ ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مامان شمیم ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

سلام وقتی شمیم به دنیا اومد خیلی این طرف و اون طرف سرزدم تا در مورد سندروم داون اطلاعات کسب کنم ولی متاسفانه هیچ کس نبود که اطلاعات جامع و کاملی داشته باشه و باز من بودم و راهی جدید و ناشناخته. این طرف و اون طرف که سرک می کشیدم و چیزای تازه پیدا می کردم دعا می کردم کاش بقیه هم میتونستند این چیزا رو بدونند. اینجا محلی است که می تونم اطلاعاتمو در اختیارتون قرار بدم و خیلی خوشحال می شم شما هم اطلاعات جدیدی که یاد می گیرینو به من بگین.
صفحات دیگر
امکانات وب