سندروم داون روایتی نو از معصومیت
سندروم داون روایتی نو از معصومیت ، شمیم این معصومیت در دستان من 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

مدتی بود که شمیم برخی از کارهایی را که انجام می داد به فراموشی سپرده بود و انگار نه انگار که به زجمت این چیزها را یادش داده ایم. خیلی نگران وضعیتش شدم و او را به پزشکش نشان دادم و او هم یک روانپزشک را معرفی کرد. روانپزشک هم شمیم را به دقت معاینه کرد و گفت:

من مریض سندروم داون زیادنداشته ام و نمی توانم این حرف را با قاطعیت بزنم ولی آنچه که حدس می زنم این است که بچه های سندروم برای پیشرفت نیاز به یک سکون دارند. یعنی این نشان می دهد که شمیم در حال آمادگی برای یک جهش رشدی است. البته این مساله در بچه های عادی هم دیده می شود ولی فراوانی آن در بچه های سندروم بیشتر است.

حقیقتش خیلی به حرفش اهمیت ندادم و فکر کردم برای دست به سرکردن من حرفی زده است اما بعد از حدود چهل روز حالا می بینم که شمیم از لحاظ ذهنی همان جهش را داشته است و اگر با قبل از عید مقایسه کنم چیزی حدود دو سه پله از لحاظ رشد ذهنی پیشرفت داشته و درکش خیلی بالا رفته است.

هرچند هنوز از لحاظ حرکتی مشکل دارد و نتوانسته راه بیفتد و این هم موضوعی است که همیشه ذهن مرا درگیر خود می نماید. دیروز با مسئول کاردرمانی مرکز صحبت کردم و وضعیتش را توضیح دادم پرسید در موقع خواب تحرک زیادی دارد؟ یا از لحاظ گفتار مشکل دارد به نحوی که یک حرف را مدتی بگوید و بعد کنار بگذار؟

در هردو مورد پاسخم مثبت بود. ایشان گفتند ممکن است شمیم تشنج مخفی داشته باشد و اضافه کرد اکثر بچه های سندروم تشنج مخفی دارند که مهمترین نشانه اش هم دو مورد بالاست. یک نامه معرفی برای فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان نوشت تا شمیم را ببرم نوار مغز بگیرد تا اگر مشکلی بود حل نماید.

حالا باید در اولین فرصت این کارها را هم انجام دهم.


 

[ ۱۳٩۳/٢/٩ ] [ ٦:٢۱ ‎ق.ظ ] [ مامان شمیم ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

سلام وقتی شمیم به دنیا اومد خیلی این طرف و اون طرف سرزدم تا در مورد سندروم داون اطلاعات کسب کنم ولی متاسفانه هیچ کس نبود که اطلاعات جامع و کاملی داشته باشه و باز من بودم و راهی جدید و ناشناخته. این طرف و اون طرف که سرک می کشیدم و چیزای تازه پیدا می کردم دعا می کردم کاش بقیه هم میتونستند این چیزا رو بدونند. اینجا محلی است که می تونم اطلاعاتمو در اختیارتون قرار بدم و خیلی خوشحال می شم شما هم اطلاعات جدیدی که یاد می گیرینو به من بگین.
صفحات دیگر
امکانات وب