سندروم داون روایتی نو از معصومیت
سندروم داون روایتی نو از معصومیت ، شمیم این معصومیت در دستان من 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

این روزها که به برکت ایام عزاداری اقا اباعبدالله الحسین باب دعا و راز و نیاز با خدا گشوده تر از دیگر روزهاست باز بحث شفای بیماران و در مورد کودکان سندروم داون شفای این عزیزان مطرح می شود.

قبل از هر چیز این را بگویم که به شفا و شفاعت بسیار عقیده دارم و هم از امام رضا شدیدا کمک خواستم و هم از حضرت علی علیه السلام در شبی که طبق روایات شفای بیماران صد در صد بود. اما ظاهرا پاسخی نگرفتم.

من برای این که بتوانم بزرگترین چیزها را درک کنم آن را تا سطح فهم خودم پایین می آورم. به عنوان مثال می گویم شفا دادن مثل این است که دخترم از من چیزی بخواهد. ممکن است این چیز ضرری برای دخترم نداشته باشد ولی به لحاظ تربیتی صلاح نمی دانم همان موقع برایش تهیه کنم. این یک اصل تربیتی است که بلافاصله بعد از درخواست کودک پاسخش را در اختیارش قرار ندهید تا یاد بگیرد برای بدست آوردن هر چیزی باید صبر کند و تلاش نماید.

گاهی هم آن چیزی که دخترم می خواهد به ضررش است. مثلا الان شیما که دوازده سال دارد هر روز به دست و پای من می پیچد تا اجازه دهم پشت فرمان ماشین بنشیند و رانندگی کند. اما هرچه بیشتر اصرار می کند کمتر می تواند مرا مجاب به انجام درخواستش کند. رانندگی بسیار خوب است و حتی برای بسیاری یک منبع درآمد حساب می شود ولی آیا به صلاح شیما است که در این سن رانندگی کند؟

مسلما خیر

درخواستهای ما هم دقیقا همین طور است. شاید این شفایی که ما منتظرش هستیم و خودمان را به آب و آتش می زنیم تا فرزندمان شفا یابد به خیر و صلاح خودمان یا بچه مان نباشد. به همین خاطر هرچه هم دعاو نذر و نیاز کنیم کمتر به نتیجه می رسیم.

مساله دوم در مورد شفاعت است. بخصوص این روزها همه دست بدامان حضرت سید الشهدا و یا سایر شهدای کربلا و به ویژه باب الحوایج قمر بنی هاشم می شوند.این بزرگواران درست است که ابروی زیادی در درگاه خداوند دارند ولی این اصل را در نظر داشته باشید که فقط واسطه هستند. اگر خداوند چیزی را برای من مقدر کرده باشد و این تقدیر تغییر ناپذیر باشد بزرگترین واسطه ها هم نمی توانند کاری از پیش ببرند.

پس اگر این گونه است چرا ما کسی را شفیع قرار دهیم واصلا چرا دعا کنیم؟

در بسیاری از موارد دعا کردن تنها کاری است که از دست ما بر می آید و علاوه بر آن ما که از حکمت خدا خبر نداریم و نمی دانیم کدام یک از اتفاقاتی که افتاده و ما با دعا و شفاعت قصد برگرداندن آن را داریم قابل تغییر است و کدام قابل تغییر نیست. ما دعا می کنیم دست به دامن بزرگان می شویم و انان را شفیع قرار می دهیم اگر دعایمان برآورده شد که چه بهتر و اگر برآورده نشد مطمین باشید روزی که محتاج یک سرسوزن کارخیر هستیم و به هرچیزی متوسل می شویم تا به اندازه خردلی ترازوی اعمالمان را سنگین تر کنیم همین دعاهای اجابت نشده به فریادمان خواهد رسید.

همین چند روز پیش حدیثی خواندم که روز رستاخیز که انسان سنگینی دعاهای اجابت نشده را در ترازوی اعمال می بیند می گوید ای کاش هیچ یک از دعاهایم اجابت نشده بود.

عزیزانم همه چیز را برای این دنیا نخواهیم. روزی خواهد رسید که آرزو خواهیم کرد کاش به جای یک بچه بیمار چندتا داشتیم تا حالا شفیعان بیشتری داشتیم . یا کاش هیچ کدام از دعاهایمان برآورده نشده بود.

یا بر عکس: وقتی می بینیم با ناشکری کردن با ناامید شدن و با آه و افسوس کارهای خیرمان را از بین برده ایم حسرت خواهیم خورد و انگشت ندامت به دندان خواهیم گزید.

پس حداقل طوری رفتار کنیم که فردا دچار پشیمانی نشویم

[ ۱۳٩٤/٧/۳٠ ] [ ٢:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مامان شمیم ] [ نظرات () ]

شمیم عاشق آب بازیه و بهترین اوقاتش با آب بازی سپری میشه

شهریور 92

ورودی قلعه رودخان. شمیم اینقدر زرنگ بود که تا بالای قلعه رفت. این قلعه بیست کیلومتری فومن واقع شده و حدود 1700 پله باید بالا بروی تا به قلعه برسی

ایضا همان جالبخند

دقیقا یکسال قبل

تابستان سال 93

دیماه سال پیش شمیم رو بردم آتلیه و چندتا عکس انداختم که خودم اینو از همه بیشتر دوست داشتم.

 

اندر شیطینت های دخترانه و ناز دخترانهچشمک

این هم خانم عکاسباشی ما

[ ۱۳٩٤/٧/٢٦ ] [ ٢:٥۱ ‎ق.ظ ] [ مامان شمیم ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

سلام وقتی شمیم به دنیا اومد خیلی این طرف و اون طرف سرزدم تا در مورد سندروم داون اطلاعات کسب کنم ولی متاسفانه هیچ کس نبود که اطلاعات جامع و کاملی داشته باشه و باز من بودم و راهی جدید و ناشناخته. این طرف و اون طرف که سرک می کشیدم و چیزای تازه پیدا می کردم دعا می کردم کاش بقیه هم میتونستند این چیزا رو بدونند. اینجا محلی است که می تونم اطلاعاتمو در اختیارتون قرار بدم و خیلی خوشحال می شم شما هم اطلاعات جدیدی که یاد می گیرینو به من بگین.
صفحات دیگر
امکانات وب