سندروم داون روایتی نو از معصومیت
سندروم داون روایتی نو از معصومیت ، شمیم این معصومیت در دستان من 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

1- روز هیجدهم مهرماه شمیم پنجساله شد ولی به خاطر ایام عزاداری آقا اباعبدالله هیچ کاری نکردیم و ان شالله اگر قسمت شد بعد از محرم و صفر یک جشن مشترک برای شمیم و خواهرش می گیریم.

از وضعیت الان شمیم راضی هستم چون می بینم دخترم تمام تلاشش را می کند و با علاقه و اشتیاق در کلاسهای مختلف شرکت می کند. شکر خدا هم گفتار درمان و هم مربی شناخت و توجه و تمرکزش ازش راضی هستند. خودم هم سعی می کنم ساعاتی که در منزل هستم باهاش کار کنم و به گسترش تواناییهایش کمک کنم.

شمیم الان توانایی لی لی کردن پریدن جهیدن رد شدن از یک جای خالی و ... را دارد.

از نظر گفتار هم جمله چهار کلمه را بیان می کند و الان در حال آموزش کاربرد حرف اضافه هستیم.

گاهی یادم می افتد که اوایل چقدر استرس داشتم چقدر نگران بودم که کی راه خواهد افتاد کی حرف خواهد زد و سایر نگرانیها اما به لطف خدا الان در شرایط خوبی است.

2- چند روز پیش فرصتی پیش آمد وبلاگم را از آخر به اول خواندم و خیلی خیلی خوشحال شدم که سه سال پیش این کار را شروع کردم . در حقیقت دفترچه خاطرات مجازی بود و مرور خاطرات قبل بسیار دلنشین و گوارا بود. فقط حسرت خوردم که چه دوستان خوبی داشتم و الان مدتهاست از برخی از آنها بی اطلاعم. ان شالله هرجا هستند سالم و سرحال باشند. این مدت گاه به سختی و گاه با دشواری و زحمت گذشت اما مطمینم در تمام لحظات زندگیم عشق بی منتهایی را که به واسطه حضور شمیم در زندگیم تجربه کردم بسیار راهگشا و نیروبخش بود برایم .

باز هم با خضوع و خشوع سر در برابر پروردگار بزرگ فرود می آورم و بابت هدیه بسیار گرانبهای که نصیبم کرد با تمام وجود تشکر می کنم و امیدوارم لیاقت این هدیه را داشته باشم.

3- چند عکس از یکسالگی  تا پنج سالگی  شمیم

 

 

[ ۱۳٩٥/٧/٢٦ ] [ ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ ] [ مامان شمیم ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

سلام وقتی شمیم به دنیا اومد خیلی این طرف و اون طرف سرزدم تا در مورد سندروم داون اطلاعات کسب کنم ولی متاسفانه هیچ کس نبود که اطلاعات جامع و کاملی داشته باشه و باز من بودم و راهی جدید و ناشناخته. این طرف و اون طرف که سرک می کشیدم و چیزای تازه پیدا می کردم دعا می کردم کاش بقیه هم میتونستند این چیزا رو بدونند. اینجا محلی است که می تونم اطلاعاتمو در اختیارتون قرار بدم و خیلی خوشحال می شم شما هم اطلاعات جدیدی که یاد می گیرینو به من بگین.
صفحات دیگر
امکانات وب