سندروم داون روایتی نو از معصومیت
سندروم داون روایتی نو از معصومیت ، شمیم این معصومیت در دستان من 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

دیروز شمیم را برده بودم برای گفتار درمانی مربی اش اصلا راضی نبود می گفت یا کم کار می کنید یا شمیم خوب جواب نمی دهد و من می دانم که در این مدت نتوانستم آن طور که مربی اش گفته بود یعنی حداقل 5 تا یک ربع در روز با دخترم کار کنم. با این که اولویت اولم رسیدگی به شمیم است این قدر این اولویتها سرم ریخته که گاه اولویت اولم تبدیل به اولویت آخر می شود.

دیروز هم متوجه شدم از بس شمیم سینه خیز رفته که پوست آرنج و پوست زانویش کلفت شده. خیلی ناراحت شدم که چرا زودتر به این موضوع دقت نکرده بودم. از خرداد پارسال تا حالا شمیم سینه خیز می رود و علی رغم تلاش من و مربی کاردرمانی اش حاضر نیست چهاردست و پا برود.

یکی از مشکلاتی که بچه های سندروم دارند این است که حاضر نیستند وضعیت جدید را بپذیرند و تا جایی که بتوانند می خواهند در وضعیت موجود باقی بمانند. این هم مصیبتی است برای من.

دندانهایش هم که هنوز درنیامده دارد سیاه می شود. می دانم که دندانهای اینها هم مشکل دارد و نسبت به بچه های عادی نیاز به رسیدگی بسیار بیشتری دارد.چندروز قبل بردمش پیش دندانپزشک. می گفت هر دندان را باید جداگانه تمیز کنی چون دندانهای شمیم با فاصله درآمده و حتما باید روزی سه بار مسواک کرد.

حالا شما دختر شیطان پرجنب و جوشی را در نظر بگیرید که روی دست من بند نمی شود تازه باید روزی سه بار هم مسواکش بزنم. خانم فهمیده اند که تا صدای گریه شان بلند شود پدرشان اجازه ادامه کار به من نمی دهند و به همین خاطر تا می بیند پایش را خم می کنم تا ورزشش را شروع کنم سر می گذارد به گریه و فریاد. بعد از آن هم صدای فریاد پدر عزیز و از این طرف هم صدای ناله من که این جوری نمی شود برای بچه کاری کرد. خلاصه که این دختر زندگی ای برای ما درست کرده دیدنی!

[ ۱۳٩٢/٦/۱۱ ] [ ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ ] [ مامان شمیم ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

سلام وقتی شمیم به دنیا اومد خیلی این طرف و اون طرف سرزدم تا در مورد سندروم داون اطلاعات کسب کنم ولی متاسفانه هیچ کس نبود که اطلاعات جامع و کاملی داشته باشه و باز من بودم و راهی جدید و ناشناخته. این طرف و اون طرف که سرک می کشیدم و چیزای تازه پیدا می کردم دعا می کردم کاش بقیه هم میتونستند این چیزا رو بدونند. اینجا محلی است که می تونم اطلاعاتمو در اختیارتون قرار بدم و خیلی خوشحال می شم شما هم اطلاعات جدیدی که یاد می گیرینو به من بگین.
صفحات دیگر
امکانات وب