سندروم داون روایتی نو از معصومیت
سندروم داون روایتی نو از معصومیت ، شمیم این معصومیت در دستان من 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

برای دو سالگی شمیم که بردمش مرکز بهداشت برای پایش سلامت، نموداری که مخصوص بچه های سندروم است را همراهم برده بودم و وقتی مراحل رشد شمیم را روی این نمودار گذاشتند و دیدم دخترم به نسبت این نمودار رشد خوبی داشته خیلی خوشحال شدم و همانجا گفتم یادم باشد توی وبلاگ بگذارم تا دیگر دوستان هم دسترسی داشته باشند ولی فراموش کردم دیشب داشتم برنامه های انجمن را بررسی می کردم ناگهان یادم افتاد و امروز تصمیمم را عملی کردم.البته این نمودار را توی سمیناری که برای بچه های سندروم اصفهان گرفتیم پخش کردیم.

راستی یادم رفت از سمینارمان بگویم اول این که خیلی خوب استقبال کردند. ما از 45 نفر دعوت کرده بودیم و چهل نفرشان آمده بودند. بیشترشان هم بچه شان کوچک بود و دنبال اطلاعات بودند و می خواستند بدانند آینده فرزندشان چه میشود.

هم قرار گذاشتیم هفته ای یک میزگرد داشته باشیم تا والدین با هم صحبت کنند و تبادل اطلاعات نمایند و هم با توجه به درخواست پدرومادرها برای داشتن کلاسهای متنوع برای توانمند سازی بچه ها تصمیم گرفتیم کلاس کامپیوتر نقاشی و ورزش مخصوص برایشان بگذاریم و فعلا در حال تهیه ی مقدمات هستیم.

نمودار رشد کودکان سندروم داون:

[ ۱۳٩٢/۸/۱۳ ] [ ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ ] [ مامان شمیم ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

سلام وقتی شمیم به دنیا اومد خیلی این طرف و اون طرف سرزدم تا در مورد سندروم داون اطلاعات کسب کنم ولی متاسفانه هیچ کس نبود که اطلاعات جامع و کاملی داشته باشه و باز من بودم و راهی جدید و ناشناخته. این طرف و اون طرف که سرک می کشیدم و چیزای تازه پیدا می کردم دعا می کردم کاش بقیه هم میتونستند این چیزا رو بدونند. اینجا محلی است که می تونم اطلاعاتمو در اختیارتون قرار بدم و خیلی خوشحال می شم شما هم اطلاعات جدیدی که یاد می گیرینو به من بگین.
صفحات دیگر
امکانات وب