سندروم داون روایتی نو از معصومیت
سندروم داون روایتی نو از معصومیت ، شمیم این معصومیت در دستان من 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

السلام علیک یا اباعبدالله (س). این روزهای مصیبت بار را به همه دوستان تسلیت عرض می کنم و از همگی التماس دعا دارم. هرجا چشمتان بارانی شد مارا هم به دعایی میهمان کنید. خصوصا دخترم شمیم را.

این روزها فرصت خوبی برای فکر کردن است. وقت مناسبی است تا به چگونگی عمل آقا اباعبدالله بیاندیشیم و از ایشان درس بگیریم.

من وقتی به وقایع عاشورا فکر می کنم و به اعمال و گفتار این بزرگواران در این ایام می اندیشم آنچه بیش از همه مرا تحت تاثیر قرار می دهد جمله ای است که حضرت زینب سلام الله علیها در دربار یزید فرمودند که ما رایت الا جمیلا (جز زیبایی چیزی ندیدم). یعنی چه مگر در جنگ و خونریزی و مرگ تمام عزیزان از فرزند و برادر و فرزند برادر و همه اقوام و دوستان و بعد از آن اسارت و دربه دری و خفت غیر از سیاهی و غم و افسوس چیز دیگری هست؟ حضرت زینب چگونه از این همه مصیبت و غم زیبایی می بیند؟

این یعنی نگرش به زندگی. یعنی هرجا خدا هست دیگر غم و ناراحتی و مصیبت معنا ندارد حتی اگر همه عزیزانت را از دست بدهی. یعنی وقتی توکلت به خدا باشد حتی در زشت ترین و بدترین شرایط هم زیبایی می بینی. یعنی راضی هستی به رضای خدا حتی اگر رضای خدا در مرگ تمام عزیزانت، در اسیری و دربه دری و خفت و خواری باشد.

پس بیاییم درس بگیریم، وقتی حضرت زینب در این همه تیرگی نور خدا را می بیند به نظرتان ما باید چکنیم؟ ما که همسرمان فرزندانمان والدین و اقواممان همه به لطف خدا سالم و سلامت هستند و الحمدالله زندگی خوبی داریم آیا ناشکری نیست که فقط برای داشتن فرزندی ناسالم همه ی زندگی را سیاه و زشت و غم انگیز ببینیم؟

وقتی حضرت زینب پس از این همه سختی و مشقت خم به ابرو نمی آورند و می گوید جز زیبایی چیزی ندیدم آیا شرم آور نیست که من به عنوان مرید ایشان فقط برای داشتن یک مشکل کوچک (در برابر این همه نعمتی که خدا به ما داده) این گونه نا امید شوم.

اگر حضرت زینب توانستند بر این همه مصیبت صبر کنند و ثمره این صبر را به این صورت در گفتار ایشان ببینیم ما چرا نتوانیم صبر کنیم. هرگاه خسته و ناامید شدید و احساس کردید غم بر دلتان سنگینی می کند فقط نگاهی به اطرافتان بیاندازید و زیباییها را ببینید تا برای تحمل این غم انرژی بگیرید و توکل به خدا کنید تا چون حضرت زنیب زیبا بین شوید.

گاه که دلم بابت مشکلات شمیم می گیرد به چهره ی همیشه خندانش نگاه می کنم و خدا می داند که تمام غمهای عالم را فراموش می کنم و خدا را شکر می کنم که گلی بی خار به من هدیه داده است.

[ ۱۳٩٢/۸/۱٩ ] [ ٩:۱٧ ‎ق.ظ ] [ مامان شمیم ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

سلام وقتی شمیم به دنیا اومد خیلی این طرف و اون طرف سرزدم تا در مورد سندروم داون اطلاعات کسب کنم ولی متاسفانه هیچ کس نبود که اطلاعات جامع و کاملی داشته باشه و باز من بودم و راهی جدید و ناشناخته. این طرف و اون طرف که سرک می کشیدم و چیزای تازه پیدا می کردم دعا می کردم کاش بقیه هم میتونستند این چیزا رو بدونند. اینجا محلی است که می تونم اطلاعاتمو در اختیارتون قرار بدم و خیلی خوشحال می شم شما هم اطلاعات جدیدی که یاد می گیرینو به من بگین.
صفحات دیگر
امکانات وب