سندروم داون روایتی نو از معصومیت
سندروم داون روایتی نو از معصومیت ، شمیم این معصومیت در دستان من 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

چند روزی است که شمیم حسابی شیطان شده و خواهرش را هم اذیت می کند در حد تیم ملی. نمی دانم این خصیصه ی بچه های سندروم است یا شمیم این اخلاق را دارد.چون دارم در مورد سندروم داون تحقیق می کنم خوشحال می شوم در این مورد راهنماییم کنید.

موضوع این است که شمیم علاقه ی مفرطی به ورق زدن کتاب دارد هیچ فرقی نمی کند چه کتابی باشد چه قران، مفاتیح، کتاب کوچک ادعیه و یا کتابهای دیگر و علی الخصوص کتابهای درسی خواهرش شیما. آن قدر به این کار علاقه دارد که به راحتی می توانم وقتی بیرون کاردارم یک کتاب بگذارم جلوش و با خیال راحت به کار بیرون برسم دو یا سه ساعت بعد که برمی گردم هنوزدارد با کتاب بازی می کند.

 

مساله دیگر این است که شمیم از ایستادن و قدم زدن به شدت می ترسد. وقتی سرپا نگهش می داریم تا مثلا یک قدم بردارد مثل بید می لرزد به طوری که از این کار پشیمان می شویم ولی مگر چند بار می توان برایش دلسوزی کرد. از طرفی نمی توانم بی خیال قضیه شوم و از طرفی هم می ترسم ادامه دهم باور کنید هرلحظه می ترسم از شدت ترس قالب تهی کند. خلاصه این که معضل بدی شده کار با این فینگیلی.

سومین مساله هم این است که شمیم بسیار پرحرف است.و اکثر مواقع با خودش حرف می زند و جالب این که ژستهای متفاوتی هم می گیرد تا صحبت کردنش یکنواخت نباشد. تصور کنید که درحال واگویه ی یک اتفاق بسیار جالب هستید شمیم با همین حس و حال حرف می زند. هنوز نمی دانم چه واکنشی در مورد این رفتارش داشته باشم. آیا خوب است یا بد؟

دوستان سلام  من شیماهستم و قرار است ازاین به بعددرنوشتن مطالب به مادرم کمک  کنم الان که این مطلب رامی نویسم شمیم به دسته ی صندلی آویزان شده و می خواهد خودش را به کامپیوتر برساند. شما بگویید من  با این خواهر شیطان چه کنم؟

[ ۱۳٩٢/۱۱/٢٦ ] [ ٩:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مامان شمیم ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

سلام وقتی شمیم به دنیا اومد خیلی این طرف و اون طرف سرزدم تا در مورد سندروم داون اطلاعات کسب کنم ولی متاسفانه هیچ کس نبود که اطلاعات جامع و کاملی داشته باشه و باز من بودم و راهی جدید و ناشناخته. این طرف و اون طرف که سرک می کشیدم و چیزای تازه پیدا می کردم دعا می کردم کاش بقیه هم میتونستند این چیزا رو بدونند. اینجا محلی است که می تونم اطلاعاتمو در اختیارتون قرار بدم و خیلی خوشحال می شم شما هم اطلاعات جدیدی که یاد می گیرینو به من بگین.
صفحات دیگر
امکانات وب