گفتار درمانی

شاید به جرات بتوان گفت مهمترین عامل کمکی در پروسه رشد کودکان سندروم داون گفتار درمانی می باشد. اکثر قریب به اتفاق کودکان دارای مشکل گفتار و یا به نوعی مشکل در ارتباط زبانی با اطرافیان هستند.

گفتار درمانی را می توان از همان بدو تولد پیگیری کرد که در مراحل ابتدایی شامل ماساژ اندامهای گویایی است. ماساژ مرتب و روزانه فک ها، گونه ها، ماهیچه های اطراف لب و زبان که موجب سفت شدن این اندامها می شود به پیشرفت کودک و جلو افتادن گویش کمک شایانی می کند. وقت زیادی هم نمی گیرد فقط کافی است برای هر ساعت یک دقیقه ماهیچه های اطراف لب و داخل دهان و همچنین زبان را به صورت چرخشی ماساژ دهید، به آرامی نیشگون بگیرید و لبها را جمع کنید و رها کنید. تمام این کارها وقتی به صورت بازی انجام شود برای طفل نیز بسیار خوش آیند خواهد بود.

از حدود پنج ماهگی به بعد هم ادای اصواتی مثل دد. گاگا. بابا و هجاهای همانند به تولید صوت توسط طفل کمک خواهد کرد.

روز اولی که شمیم را نزد خانمی که با کودکان سندروم داون کار می کرد بردم گفت این بچه ها مثل چاهی هستند که آب ندارد هرچه بیشتر آب درون آن بریزی همانقدر بیشتر برداشت می کنی. یعنی هرچه بیشتر با بچه کارکنی، حرف بزنی و بازی کنی به همان نسبت زودتر و بهتر مهارتهای لازم را خواهد آموخت.

مهمترین مساله در کار کردن با کودکان سندروم داون داشتن صبر و حوصله است. داشتن انگیزه کافی و دلسرد نشدن خیلی مهم است. مدتی است که صدای حیوانات را با شمیم کار می کنم شاید باورش برای والدین یک کودک عادی سخت باشد که یک ماه تمام هر روز حدود یک ساعت کامل و با تکرار در تمام روز صدای جیک را با شمیم کار می کردیم تا بالاخره توانست جیک جیک را به زبان آورد.

یکی از مربیان گفتار درمانی می گفت کودک سندرون داون مثل اسفنج است باید ظرفیت لغتیش پرشود تا یک کلمه از آن را به زبان آورد درست مثل اسفنج که تا به نهایت جذب آب نرسد یک قطره آب از آن نمی چکد.

/ 7 نظر / 29 بازدید
فرشگاه ساز فايل wada.ir

سلام وبلاگ قشنگي داري ما هم يه سايت جديد راه اندازي کرديم که خيلي ميتونه به کارت بياد: بهترين فروشگاه ساز فايل wada.ir در اين سايت امکاني گذاشتيم که فايل هاي هر کاربر علاوه برفروش تو فروشگاه خودش تو تمام فروشگاههاي کاربران ديگه هم براي فروش نشان داده ميشه. مثلا اگه 2000 فروشگاه تو سيستم ثبت شده باشه فايل شما در تمام 2000 فروشگاه براي فروش گذاشته ميشه . همچنين تو اين سيستم علاوه بر اين که از فروش فايل هاي خودت کسب درآمد ميکني از فروش فايل هاي ساير کاربرا هم (به ميزان 35 درصد مبلغ فايل) درامد کسب ميکني.يعني حتي ميتوني بدون داشتن فايل و فقط با ثبت يک فروشگاه رايگان و تبليغ فروشگاهت تو وبلاگت به کسب درامد بپردازي. ثبت نام رايگان و سادست حتما امتحان کن مطمئنم به کارت مياد مسعود خاکي- مدير سايت wada.ir wada.ir بهترين فرشگاه ساز فايل wada.ir

بهترين فروشگاه ساز فايل

سلام وبلاگتو ديدم مطالب جالبي داشتي من هم يه سايت راه اندازي کردم بهترين فروشگاه ساز فايل wada.ir با ثبت نام تو اين سايت يک فروشگاه رايگان به شما داده ميشه که ميتونيد فايل هاي کامپيوتريتون رو براي فروش داخلش بزاريد و از فروش نامحدود اين فايلها براي خودتون يه درآمد خوب داشته باشيد. چي؟؟؟؟؟ فايل نداريد؟؟؟؟؟ اشکال نداره در سايت ما فايل هاي کاربراي ديگه هم تو فروشگاه شما براي فروش گذاشته ميشه و شما از فروش هر کدوم ار فايل هاي کاربراي ديگه 35 % مبلغش رو دريافت ميکنيد.يعني شما حتي بدون داشتن فايل ميتونيد فقط با ثبت فروشگاه و تبليغ اون تو وبلاگتون از فروش فايل هاي کاربراي ديگه کسب درآمد کنيد ثبت نام رايگان و سادست. ضرر نميکني حتما يه بار امتحانش کن مطمئنم به کارت مياد. اگه سوالي داشتي اطلاعات تماس من نو سايت هست. مسعود خاکي- مدير سايت wada.ir نمونه فروشگاه راه اندازي شده: file.wada.ir

دورنا

یادم رفت تیک خصوصی بزنم لطفا کامنتمو حذف کنید

مامان ملیکا

سلام امیدوارم در سایه خدای یکتا سرزنده وشاداب باشید

مامان ملیکا

آرزو بکن... گوش های خدا پر از آرزوست و دستـــهایش پر از معجزه... آرزو بکن... شاید کوچکترین معجزه اش بزرگترین آرزوی تو باشد

دورنا

سلام مامان شمیم. خوب هستین ؟ حال شمیم عزیزم خوبه؟یک ماه شد پست نذاشتین . امیدوارم سرتون به خوشی گرم باشه . یلداتون هم پیشاپیش مبارک.

مامان زهرا خانم

سلام یادمه یکبار پست گذاشته بودین که تصادف کردین ودر آن لحظه هول انگیز فقط یاد وبلاگتون بودید که کی ادارش کنه!! در اون لحظه یاد مرگ هم نتونست شما را از یاد وبتون جدا کنه. اما این واتس آب و وایبر خیلی راحت ما را از شما جدا کرد! این شبکه های اجتماعی جدید داونه اطلاع رسانی وارتباطی و آرامش دهی محدودی داره اما نت خیلی فرق داره هرکسی تازه بچه ش بدنیا میاد و این در اون در میزنه تا اطلاعی کسب کنه قبل از هرچی به اینترنت سر میزنه پس دوباره فعالیتتون را از سر بگیرید. موفق باشید